Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Aktif Olmaktadır?

Değerli müşterilerimiz,

Hosting ve bayi (reseller) hosting paketlerimizde sağlanan ücretsiz SSL sertifikası sunucularımıza eklenen tüm alan adlarında otomatik olarak aktif olmaktadır. Sitelerinizi sunucularımıza yönlendirmeden eklediğiniz durumlarda “Güvenli Değil” şeklinde hata alabilirsiniz. Bu durumda ilgili sorunu aşağıdaki adımları takip ederek çözebilirsiniz.

  • cPanel’e giriş yaparak SSL/TLS -> Siteniz için SSL yükleyin ve yönetin (HTTPS) kısmından kurulu olan sertifikayı kaldırınız.
  • Daha sonra cPanel ana sayfasına gelip “SSL / TLS Status” modülü üzerinden “Run AutoSSL” diyerek SSL sertikanızın kurulumunu sorunsuzca sağlayabilirsiniz. Hatasız bir kurulum için modül üzerinde tüm alan adlarını seçtiğinizden emin olunuz.
  • Siteniz üzerindeki http:// olan bağlantıları https:// olarak değiştirmeyi unutmayınız. Eğer WordPress kullanıyorsanız Really Simple SSL eklentisini kullanarak bu işlemi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemleri yapıp birkaç dakika bekledikten sonra SSL sertifikanızın sorunsuz kurulup kurulmadığını aşağıdaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra SSL sertifikası ile ilgili sorununuz çözülmediyse lütfen ilk önce tarayıcı ön belleğinizi temizleyip tekrar deneyiniz. Eğer hala devam ediyorsa bize sorun yaşadığınız alan adını destek talebi üzerinden iletirseniz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.